Aktualności

Wizyta uczniów w Portugalii
2018.05.04

W dn.9-13 kwietnia 2018 r odbyła się kolejna wizyta partnerska w miejscowości Braga w Portugalii. Szkołę Agrupamento de Escolas André Soares odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Włoch, Grecji oraz Polski. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie z klasy VII i VI : Kinga Augustyniak, Anna Haja, Zuzanna Rzepecka, Wiktoria Prażmowska, Łukasz Zawiła, Hubert Kania i Kamil Tomasik oraz nauczyciele Marta Wolińska i Kinga Frączek.
Do szkoły w Bradze przybyliśmy 9 kwietnia późnym popołudniem. Zaskoczyło nas to, iż mimo późnej popołudniowej pory w szkole nadal przebywali uczniowie. Później dowiedzieliśmy się, iż uczniowie uczą się do godziny 18.00. Obejrzeliśmy szkołę i spotkaliśmy się z rodzinami goszczącymi uczniów w swoich domach. Przez kolejne dni każdego ranka przychodziliśmy do szkoły, gdzie odbywały się zajęcia warsztatowe związane z projektem. Uczniowie z poszczególnych krajów pokazywali jak wykonać np. Instrumenty muzyczne, drewniane gokarty. Nasi uczniowie zaprezentowali dwa krótkie klipy filmowe, na których pokazali jak wykonać Story cubes z drewna oraz klapki z rurek do napojów. Wszystkim uczniom bardzo podobały się nasze filmiki. Uczyliśmy się również jak wyrabiać chleb, sami mieszaliśmy ciasto oraz formowaliśmy bochenki chleba, które później otrzymaliśmy świeżutkie, ciepłe i pachnące.
Zwykle popołudniami zwiedzaliśmy okolicę. Odwiedziliśmy miasteczko Guimarães, z lokalnym przewodnikiem zwiedziliśmy historyczne centrum Bragi, a także słynne sanktuarium Bom Jesus. Niestety wizyta dobiegła końca i w sobotę 14 kwietnia musieliśmy wracać do Polski. Z Bragi wyjechaliśmy pociągiem wczesnym rankiem i zanim wsiedliśmy do samolotu zdążyliśmy jeszcze na krótko pomoczyć nogi w oceanie spacerując po plaży w Porto. Dla wszystkich uczniów i opiekunów wyjazd ten pozostanie na zawsze w ich pamięci.
powrót